Azərbaycan xalqının qəhrəmanlıq səhifəsi olan 20 Yanvar faciəsindən 32 il ötür.
1990-cı il yanvarın 20-si Azərbaycan tarixinə ən faciəli günlərdən biri, eyni zamanda, xalqımızın qəhrəmanlıq səhifəsi kimi daxil olub. Artıq Qanlı Yanvar hadisələrindən 32 il keçir. 1990-cı il yanvarın 19-dan 20-nə keçən gecə keçmiş sovet ordusunun hərbi hissələri Bakı şəhərində müstəqil dövlət yaratmaq və öz suverenliyini əldə etmək üçün ayağa qalxan dinc əhaliyə qarşı qətliam törətmişdir. Bu qanlı cinayət insanların azadlıq eşqini söndürə bilmədi və xalqımız qanı bahasına da olsa, öz dövlət müstəqilliyinə qovuşdu. Otuz iki il əvvəl Azərbaycan xalqına qarşı törədilmiş bu cinayət əslində bəşəriyyətə, humanizmə, insanlığa qarşı həyata keçirilmiş dəhşətli terror aktıdır.
Milli birlik və vətənpərvərliyin simvoluna çevrilmiş 20 Yanvar faciəsi xalqımızın öz suverenliyi uğrunda apardığı mübarizənin şərəfli tarixidir. Hər il faciənin ildönümündə milyonlarla insan paytaxtın ən yüksək nöqtəsində salınan Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edir, qəhrəmanlarının xatirəsini anır.
20 Yanvar 2022-ci il tarixdə Akkord Şirkətlər Qrupunun əməkdaşları tariximizin qan yaddaşı olan  "20 Yanvar - Ümumxalq Hüzn Günü" ilə əlaqədar Şəhidlər xiyabanını ziyarət etmiş, vətənimizin azadlığı, müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçən şəhidlərin məzarları üzərinə gül qoyaraq onların əziz xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər.

20 января 1990 года вошел в историю Азербайджана как один из самых трагических дней, а также как героическая страница нашего народа. С кровавых январских событий прошло уже 32 года. В ночь с 19 на 20 января 1990 года воинские части бывшей советской армии совершили в городе Баку резню против мирного населения, вставшего на путь создания независимого государства и обретения собственного суверенитета. Это кровавое преступление не смогло погасить любовь людей к свободе, и наш народ ценой своей крови добился государственной независимости. Это преступление, совершенное тридцать два года назад против Азербайджанского народа, на самом деле является ужасным террористическим актом, совершенным против человечества, гуманизма, человечности.
Трагедия 20 января, ставшая символом национального единства и патриотизма - славная история борьбы нашего народа за свой суверенитет. Каждый год в годовщину трагедии миллионы людей посещают Аллею шехидов, раскинувшуюся на самой высокой точке столицы, чтобы почтить память своих героев.
20 января 2022 года сотрудники Группы компаний Аккорд посетили Аллею Шехидов в связи с кровавой памятью нашей истории "20 января-Днем всенародной скорби", возложив цветы к могилам шехидов, отдавших жизнь за свободу, независимость и территориальную целостность нашей Родины, и почтили минутой молчания их дорогую память.