Vüqar Süleymanov “Akkord Sənaye Tikinti İnvestisiya Korporasiyası” ASC-nin baş icraçı direktoru vəzifəsinə təyin edilib
Vüqar Süleymanov dekabrın 1-dən “Akkord Sənaye Tikinti İnvestisiya Korporasiyası” ASC-nin baş icraçı direktoru vəzifəsinə təyin edilib.
Məlumat üçün bildirək ki, Süleymanov Vüqar Fərman oğlu 1974-cü ildə Bakı şəhərində anadan olub. 1991-1996-cı illərdə Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsini fərqlənmə diplomu ilə bitirib. 2007-2008-ci illərdə Böyük Britaniyanın Nottingham Trent Universitetinin Korporativ Hüquq fakültəsini bitirərək magistr dərəcəsini alıb. 2008-2010-cu illərdə Böyük Britaniyada Nottingham Trent Universitetində Korporativ Menecer ixtisasına yiyələnib. 2019-cu ildən LSE-də (London İqtisadiyyat və Siyasi Elmlər Məktəbində) Executive MBA (Biznesin İdarə edilməsi) proqramı üzrə London şəhərində təhsil almağa başlayıb və hazırda təhsilini davam etdirməkdədir.
V.Süleymanov 2011-2015-ci illərdə Atəşgah Sığorta Şirkətində bir sıra rəhbər vəzifələrdə çalışıb. 2015-ci ildən “Akkord Sənaye Tikinti İnvestisiya Korporasiyası” ASC-də rəhbər vəzifələrdə əmək fəaliyyətini davam etdirib. 2016-cı ildən TANAP (Trans-Anadolu qaz boru kəməri) layihəsində SYA (Türkiyənin “Yüksel İnşaat A.Ş.”, İtaliyanin “SICIM S.p.A” və “Akkord” Korporasiyası ) müştərək müəssisəsinin idarə heyətinin üzvüdür.
2018-ci ildən “Akkord Sənaye Tikinti İnvestisiya Korporasiyası” ASC-nin Müşahidə Şurasının sədr müavini, eyni zamanda, respublikanın ən böyük sement istehsalçılarından biri olan “Qazax Sement Zavodu” MMC-nin idarə heyətinin sədri olub.
V.Süleymanov 2019-2020-ci illərdə “Qazax Sement Zavodu” MMC-nin istehsal həcminin artırılması layihəsini uğurla başa vuraraq illik 1 milyon ton olan istehsal həcmini artıraraq 1,5 milyon tona çatdırıb. İstehsal həcminin artırılması nəticəsində regionda olan bir çox vətəndaşın işlə təmin olunmasını həyata keçirib. Bundan başqa sement istehsalı ilə yanaşı, respublikanın bir sıra strateji əhəmiyyətli bölgələrində yeni beton zavodların fəaliyyət göstərməsinə nail olaraq bununla da bu sahədə öz sözünü deməyi bacarıb. Hazırda “Qazax Sement Zavodu” MMC-nin müşahidə şurasında rəhbərliyini davam etdirməkdədir.
Qeyd edək ki, V.Süleymanov “Akkord Sənaye Tikinti İnvestisiya Korporasiyası” ASC-nin bir sıra yerli və xarici layihələrinə rəhbərlik edib və bu illər ərzində bir çox uğurlara imza atıb. Bundan sonra da şirkət onun rəhbərliyi ilə öz gücünü geri qaytaracaq və daha da inkişaf edəcək.

Вугар Сулейманов назначен генеральным директором ОАО «Строительно-Промышленная Инвестиционная Корпорация Аккорд»
Вугар Сулейманов с 1 декабря назначен генеральным директором ОАО «Строительно-Промышленная Инвестиционная Корпорация Аккорд»
Сулейманов Вугар Фарман оглы родился в 1974 году в городе Баку. В 1991-1996 годах с отличием окончил юридический факультет Бакинского государственного университета. В 2007-2008 годах окончил факультет корпоративного права Ноттингемского Трентского университета, Великобритания, получив степень магистра. В 2008-2010 годах получил степень корпоративного менеджера в Ноттингемском Трентском университете в Великобритании. С 2019 года начал обучение в LSE (Лондонская школа экономики и политологии) по программе Executive MBA (управление бизнесом) и в настоящее время продолжает обучение в Лондоне.
В.Сулейманов 2011-2015 годах занимал ряд руководящих должностей в страховой компании Ateşgah. С 2015 года продолжил трудовую деятельность на руководящих должностях в ОАО «Строительно-Промышленная Инвестиционная Корпорация Аккорд». С 2016 года он является членом совета директоров совместного предприятия SYA (турецкая компания Yuksel Inshaat A.Sh., итальянская SICIM S.p.A. и корпорации "Аккорд") в проекте TANAP (Трансанатолийский газопровод).
С 2018 года является заместителем председателя наблюдательного совета ОАО «Строительно-Промышленная Инвестиционная Корпорация Аккорд», а также председателем правления ООО "Газахский цементный завод" -одного из крупнейших производителей цемента в республике.
В.Сулейманов успешно завершил проект по увеличению производственных мощностей ООО «Газахский цементный завод» в 2019-2020 годах, увеличив годовую производственную мощность с 1 млн тонн до 1,5 млн тонн. В результате увеличения объемов производства многие граждане региона были обеспечены работой. Кроме того, наряду с производством цемента, в ряде стратегически важных регионов республики были введены в действие новые бетонные заводы, что позволило им заявить о себе в этой сфере. В настоящее время продолжает руководить в наблюдательном совете ООО” Газахский цементный завод".
Отметим, что В.Сулейманов руководил рядом отечественных и зарубежных проектов ОАО «Строительно-Промышленная Инвестиционная Корпорация Аккорд» и за эти годы добился многих успехов. Под его руководством компания продолжит расти и развиваться.