İşçi kollektivinin motivasiya olunması – biznesin idarə edilməsi prosesinin ən vacib elementlərdəndir.
Müasir işgüzar mühitdə şirkətdaxili korporativ tədbirlərin keçirilməsi komanda üzvləri arasında birliyin gücləndirilməsi üçün vacib bir üsula çevrilmişdir. Bu, həm də istehsalat və ofis insanları arasında kommunikasıyanın yaxışlaşdırılması və bilavasitə biznesi inkişaf etdirmək üçün ən optimal vasitədir.
“Akkord Sənaye Tikinti İnvestisiya Korporasiyası” ASC hər zaman sahib olduğu ən vacib kapitalının insan resursu olduğunun fərqində olmuş və fəaliyyətini insan resurslarının idarəolunması üçün lazımi vasitələrdən səmərəli istifadə etməklə qurmuşdur.
“Akkord Sənaye Tikinti İnvestisiya Korporasiyası” ASC işçilər arasında kommunikasiyanın gücləndirilməsi və əmək kollektivi arasında olan komanda ruhunun möhkəmləndirilməsi məqsədilə, dekabr ayında bir sıra korporativ tədbirlər təşkil etmişdir.
Tədbir, “Akkord Sənaye Tikinti İnvestisiya Korporasiyası” ASC ilə “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC (Port of Baku) arasında bağlanılmış qarşılıqlı razılaşma əsasında, "Liman İcmasının Qayğıları" proqramı əsasında təşkil olunmuşdur. Bu proqram çərçivəsində, “Corporate Wild Camp” və “Corporate Kitchen” mövzuları üzrə tədbirlər təşkil olunmuşdur.
24-25 dekabr 2021-ci il tarixlərində Qəbələ şəhərində yerləşən “Qafqaz Riverside” otelində təşkil olunmuş “Corporate Wild Camp” tədbirində şirkətin 30-dan çox əməkdaşı iştirak etmişdir. Əsasən ofis və tikinti sahəsindən ibarət olan heyət üçün  bir çox interaktiv əyləncəli oyun və aktlar həyata keçirilmişdir.
Proqram çərçivəsində ikinci mərhələ üzrə tədbir 04-05 yanvar 2022-ci il tarixlərində Şamaxı şəhərində yerləşən “Şamaxı Palace Şaradil” otelində “Corporate Kitchen” mövzusu üzrə keçirilmişdir. Bu tədbirdə də şirkətin 30-dan çox əməkdaşı iştirak etmişdir. Tədbir, Azərbaycan Kulinariya Mütəxəssisləri Asossasiyasının, eləcə də Slow Food Aşpazlar Alyansının üzvü Vüsal Talıbzadənin rəhbərliyi altında həyata keçirilmişdir.
Yuxarıda qeyd olunan məsələlərə əsasən qeyd etmək istəyirik ki, müəssisədaxili motivasiyanın yüksək səviyyədə saxlanılması, işçilərin bir-biri ilə əlaqələrinin gücləndirilməsi, komanda ruhunun artırılması və işçilərin sosial rifahının yaxşılaşdırılması Korporasiya Rəhbərliyinin daim xüsusi diqqətində olmuşdur. Korporasiyanın əmək kollektivi Rəhbərlik tərəfindən onlar üzərində olan bu qayğı və diqqəti hər zaman hiss etmiş və öz dərin təşəkkürlərini bildirmişdirlər.

Мотивация персонала - один из важнейших элементов процесса управления бизнесом.
Корпоративные мероприятия внутри компании в современной деловой среде стали важным методом укрепления сплоченности членов коллектива. Это также наиболее оптимальный инструмент для улучшения коммуникации между производством и офисом и развития бизнеса напрямую.
ОАО «Строительно-Промышленная Инвестиционная Корпорация Аккорд» всегда осознавало, что важнейшим капиталом, которым он обладает, является человеческий ресурс, и строило свою деятельность на эффективном использовании необходимых инструментов управления человеческими ресурсами.
ОАО «Строительно-Промышленная Инвестиционная Корпорация Аккорд» организовало в декабре ряд корпоративных мероприятий с целью укрепления коммуникации между работниками и укрепления командного духа среди трудового коллектива.
Мероприятие было организовано на основе взаимного соглашения, заключенного между ОАО «Строительно-Промышленная Инвестиционная Корпорация Аккорд» и ЗАО ”Бакинский международный морской торговый порт"(Port of Baku), в рамках программы "заботы портового сообщества". В рамках этой программы были организованы мероприятия на темы ”Corporate Wild Camp“ и ”Corporate Kitchen".
Более 30 сотрудников компании приняли участие в мероприятии “Corporate Wild Camp”, организованном 24-25 декабря 2021 года в отеле Qafqaz Riverside в городе Габала. Для персонала было проведено множество интерактивных развлекательных игр и представлений.
Мероприятие второго этапа в рамках программы было проведено 04-05 января 2022 года в отеле Shamahi Palace Sharadil в городе Шамахи на тему “корпоративная кухня”. В этом мероприятии также приняли участие более 30 сотрудников компании. Мероприятие прошло под руководством Вусала Талыбзаде, члена ассоциации кулинарных специалистов Азербайджана, а также альянса шеф-поваров Slow Food.
Исходя из вышеизложенного, хотим отметить, что поддержание высокого уровня мотивации внутри предприятия, укрепление взаимоотношений между сотрудниками, повышение командного духа и улучшение социального благополучия сотрудников всегда были в центре внимания руководства Корпорации. Коллектив корпорации всегда чувствовал эту заботу и внимание к ним со стороны руководства и выражал огромную благодарность.