Tikintinin başlama tarixi: 13.05.2019
Məcburi köçkün ailələrinin mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması məqsədi ilə rayonun Xırdapay kəndinin ərazisində 563 məcburi köçkün ailəsi üçün 17 ədəd 4 mərtəbəli ictimai yaşayış binasının, 432 şagird yerlik məktəb binasının, 140 yerlik uşaq bağçasının, icma-klub, inzibati bina, həkim məntəqəsi və ATS binasının tikintisinə başlanılıb.
“AKKORD STİK ASC” həmin layihə üzrə 4 mərtəbəli 36 mənzilli 13.05.2019 – cu il tarixində yeni yaşayış kompleksinin inşasına başlamışdır. Davam edən uğurlu layihə 13.05.2020 – ci il tarixində yekunlaşmağı nəzərdə tutulmuşdur.

Финансирующий банк: Государственный нефтяной фонд
В целях улучшения жилищных условий семей вынужденных переселенцев на территории Кюрдамирского района, села Хырдапай начато строительство 17 4-х этажных общественных зданий на 563 семьи вынужденных переселенцев, здания школы на 432 ученических места, детского сада на 140 мест, общинного клуба, административного здания, врачебного пункта и здания АТС.
ОАО «АККОРД СТИК» 13.05.2019 начало строительство нового 4-х этажного 36-квартирного жилого комплекса по данному проекту. Текущий успешный проект планируется завершить 13.05.2020.