Tikintinin müddəti: 34 Ay
Akkord-Todini-İmpregilo” Azərbaycan-İtaliya Birgə Müəssisəsi Qazaxıstan Respublikasında CAREC III dəhlizi -“Şımkent-Taşkent” (Çimkənd-Daşkənd) yolunun tikintisi layihəsi çərçivəsində elan edilmiş tenderdə 2013-cü ilin sonlarında qalib gəlmişdi. Layihə Asiya İnkişaf Bankı tərəfindən maliyyələşdirilmişdir. “Almatı-Korday-Blaqoveşenka-Merke-Daşkənd-Termez yolunun km704 – km742 (cəmi 37.5 km) hissəsinin yenidənqurma layihəsi” üzrə müvafiq müqavilə Birgə Müəssisə ilə Qazaxıstan Respublikasının Nəqliyyat və Kommunikasiya Nazirliyinin Avtomobil Yolları Komitəsi arasında imzalanmışdır. Ümumilikdə, layihə üzrə 4 zolaqlı yolun ümumi eni 27,5 m, iki zolaq üzrə eni 11 m-dir. Layihə üzrə yol 150 km-saat sürətlə hərəkət üçün nəzərdə tutulub.
Beton örtüklü yolda örtük qalınlığı 27 sm-dir. Yolda 1 yolayırıcı, 3 heyvan keçidi, 37 ədəd 1,5 metr diametrli, 54 ədəd 0,5m diametrli suötürücü, 6 avtobus dayanacağının inşası, 4 yolkənarı parkinq, 9 nöqtədə elektrik xətlərinin yenilənməsi həyata keçrilmişdir. Artıq yol-tikinti işləri ilə bərabər, 440 metrlik suötürücü xətlərin, 7700 metr uzunluğunda optik lifli rabitə xətlərinin, yüksəkgərginlikli elektrik xətlərinin yolla kəsişdiyi 6 nöqtədə demontaj və yenidənqurma işləri aparılıb, 1 yolayırıcı, 4 kənd təsərrüfatı texnikası üçün körpü, borular və heyvan keçidlərinin tikintisi üzrə işlər tam şəkildə yekunlaşıb.
Digər Layihələr
• Yol
• Davam edən
Gəncə-Qazax-Gürcüstan sərhəddi yolunun 4 zolağa genişləndirilməsi layihəsinin Birinci Şıxlı kəndi ərazisindən keçən hissəsi

Срок завершения строительства: 20.09.2016 г.
Совместное азербайджано-итальянское предприятие «Аккорд-Тодини-Импрегило» выиграло тендер, объявленный в конце 2013 года в рамках проекта строительства автомобильного коридора ЦАРЭС III «Шымкент-Ташкент» в Республике Казахстан. Проект финансировался Азиатским банком развития. Соответствующее соглашение по «Проекту реконструкции участка км704 - км742 (всего 37,5 км) автомобильной дороги Алматы-Кордай-Благовещенка-Мерке-Ташкент-Термез» подписано между Совместным предприятием и Комитетом автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан. В целом общая ширина 4-полосной дороги по проекту составляет 27,5 м, а ширина двухполосной дороги - 11 м. Проектная дорога рассчитана на движение со скоростью 150 км / ч.
Толщина покрытия бетонной дороги - 27 см. Обновлены 1 переход, 3 перехода для животных, 37 водопроводов диаметром 1,5 м, 54 водопровода диаметром 0,5 м, 6 автобусных остановок, 4 придорожных стоянки, 9 линий электропередач. Наряду с дорожно-строительными работами уже проведены работы по демонтажу и реконструкции 440-метровых водопроводных линий, 7700-метровых волоконно-оптических линий связи, высоковольтных линий электропередачи в 6 точках пересечения с дорогой, полностью завершены работы по строительству 1 путепровода, 4 мостов для сельскохозяйственной техники, труб и скотопрогонов.
• Дорога
• Незаконченный
Часть проекта по расширению автодороги Гянджа-Газах-Грузия на 4 полосы через территорию села Первые Шихлы